Hydroponická hnojiva

Na trhu se pohybuje vysoké množství speciálních hnojiv pro hydroponické pěstování. Jak se v nich vyznat a jak vybrat to nejlepší pro Vás? 

Ze začátku si je můžeme rozdělit na hnojiva tekutá a hnojiva v tabletách. S tekutými hnojivy nemůžete šlápnout vedle, jistě jste je již někdy používali. Stačí jednoduše připravit živný roztok smícháním s vodou v doporučeném poměru a následně jej používáte. Často v menších množstvích a v častějších intervalech. Zatímco hnojiva v tabletách představují plnohodnotnou alternativu k tekutým hnojivům, navíc se vyznačují tím, že živiny uvolňují postupně.

Kdy začít s aplikací hnojiv u mladých rostlinek? Platí zde obecné pravidlo, které říká, že je ideální počkat do chvíle, kdy se objeví bílé špičky nově vytvořených kořenů.

Každý výrobce udává, jaké je doporučené dávkování hnojiva - to bychom neměli překračovat, vyhnete se tak spálení Vašich rostlinek, a Vaše rostlinky se budou těšit zdravému životu. Je nutné si říci, že pěstování v hydroponii je nemilosrdné a není tak tolerantní k chybám jako pěstování v kokosu či zemině. Pro začátečníky tedy můžeme doporučit aplikování polovičních dávek hnojiv, poté můžete postupně během následujících týdnů pomalu dávku zvyšovat až do doporučené koncentrace.

V hydroponickém pěstování je také velmi důležité měření. A to časté měření teploty vody s živným roztokem, která by měla mít ideálně 20-21 stupňů. Dále je opravdu nutné měřit hodnoty pH a EC. K tomu Vám můžeme vřele doporučit nějaký kombinovaný měřič, kterým zvládnete obojí.

Z našich zkušeností Vám můžeme vřele doporučit čtveřici hnojiv - BioNova, CANNA, GHE a Advanced Nutrients.

Z nabídky značky BioNova musíme jednoznačně "vypíchnout" produkt Hydro Supermix. Jedná se o biominerální hnojivo speciálně navržené pro pěstování v kapilárních systémech. 

CANNA je špičková značka, která nabízí pro hydroponii rovnou dvě produktové řady - CANNA Hydro a CANNA Aqua. Často se také setkáme s produkty pro měkkou a tvrdou vodu. 

GHE, nebo jak ji někteří znají, Terra Aquatica, legendární značka pro hydroponické pěstování, nabízí velmi široký sortiment hnojiv, ze kterého si každý vybere.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení