Výprodej je tu! Nejnižší ceny výbojek, stanů, ventilátorů, hnojiv a dalších produktů. Nabídka ZDE

Jak správně vybrat pachový filtr

Častou otázkou začínajících, ale i pokročilých pěstitelů se týká pachových filtrů. Jak jej správně vybrat? Dozvíte se v dnešním článku.

První otázka se týká kapacity pachového filtru. Stejně jako u ventilátorů se udává v m3/hod. V praxi se jedná o možnost vyčistit určité množství vzduchu za hodinu provozu. Je třeba si pořídit výkonnější filtr, než je maximální výkon Vašeho ventilátoru - vyhnete se tak nežádaným únikům pachu. Nejčastěji se používají filtry s o 10-50% vyšší kapacitou. 

Pro příklad: Pro ventilátor s výkonem 1000m3/h je nejvhodnější filtr s kapacitou v rozmezí od 1100m3/h do 1500m3/h.

Další otázka se týká životnosti filtru. Ta se nejčastěji pohybuje mezi 6 a 24 měsíci v závislosti na zvolené řadě produktu a částce, jakou jste ochotni do filtru investovat. Životnost nejvíce ovlivňují také 3 další faktory, kterými jsou:

  • Množství aktivního uhlí uvnitř filtru.
  • Vzduch, který má filtr vyčistit. V případě, že je zápach mírný, může filtr vydržet mnohem déle, než je jeho udávaná životnost. Naopak pokud filtrujete opravdu silný zápach, životnost se snižuje.
  • Kvalita uhlí a jeho naplnění - minimum mezer a vzduchových kapes.

Pokud již Váš pachový filtr nebude splňovat své účely, máte na vybranou z dvou řešení. Buď si pořídíte nový pachový filtr z naší široké nabídky, nebo filtr můžete rozebrat a vyměnit staré aktivní uhlí za nové. Jeho funkce sice již nebude taková jako při jeho zakoupení, ale úlohu splní.

 

Doufáme, že Vám článek objasnil, jaký pachový filtr byste měli pro své indoor pěstování využít. Pokud však stále máte nějaké otázky a potřebujete poradit, můžete nás kontaktovat na chatu či emailem, rádi Vám pomůžeme s výběrem.

Tento článek pro Vás napsal Milan.