Jak začít hydroponicky pěstovat

Hydroponie je čím dál oblíbenější způsob pěstování, při kterém se nevyužívá půda. Jediné, co pěstitel používá je hydroponický systém, živný roztok a pěstební médium. Jak hydroponický systém vybrat a jak o něj pečovat se dozvíte v dnešním článku.

Při hydroponickém pěstování se místo běžné zeminy využívají takzvaná inertní média, kterým je nutné dodávat živiny pomocí hnojiv a různých doplňků. Jedná se například o perlit, grodan kostičky či keramzit

Na začátku si musíte říci, jaké rostliny a kolik jich budete pěstovat. Dle této informace můžete následně zvolit velikost systému. 


Hydroponické systémy lze obecně rozdělit na dvě skupiny - aktivní a pasivní.

Aktivní systémy jsou systémy pro pěstitele, kteří chtějí mít nad svými rostlinkami neustálou kontrolu. Je možné u nich monitorovat intervaly zavlažování a celkový přísun potřebných živin. Použití cirkulačního čerpadla Vám znatelně časově odlehčí, jelikož se nebudete muset věnovat rostlinám každý den. Naopak pasivní systémy fungují s gravitačním tlakem z nádrže, nepotřebujete tedy žádnou elektřinu, čerpadla ani spínače. Jsou cenově dostupné a vhodné pro zvědavé pěstitele, kteří by si rádi vyzkoušeli hydroponické pěstování na pár rostlinkách. 

Tou nejdůležitější věcí, kterou je třeba sledovat jsou hodnoty pH a EC živného roztoku. K tomu Vám můžeme doporučit některý z našich kvalitních měřičů.

Pokud již máte hydroponický systém a pěstební médium, budete také potřebovat hnojiva na hydroponii

 Pokud Vás téma hydroponického pěstování zaujalo a potřebovali byste pomoc s výběrem vhodného systému, rádi Vám pomůžeme. Stačí nám napsat na náš chat nebo poslat e-mail. Budeme se na Vás těšit u příštího článku.

Tento článek pro Vás napsal Milan.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení